Jan Šimral O mně

Jan Šimral

Nezávislý PR konzultant

Působím jako nezávislý PR konzultant se specializací na sektor služeb a na B2B. Pomohu vaši firmu zviditelnit u příslušných cílových skupin a zvýšit její reputaci.

O mně

Odkdy působím v PR?
Původně jsem vystudoval politologii a mezinárodní vztahy, v PR působím od roku 2008.

Jakou mám za sebou zkušenost?
Public relations jsem si vyzkoušel jak v PR agentuře, tak pět let v in-house pozici Head of Communications na britské ambasádě v Praze. Od roku 2017 pak poskytuji klientům služby PR konzultanta na volné noze, což mě zatím hrozně baví.

Jakou další mohu nabídnout kvalifikaci?
Nespoléhám se jen na dlouhou praxi, ale snažím se i nadále vzdělávat, například jsem si v prestižním britském Chartered Institute of Public Relations udělal roční postgraduální kurs „Professional PR Diploma“.
Ročně se účastním řady seminářů a konferencí na téma nejnovějších trendů v oboru.

Jaké projekty mám za sebou?
Připravoval a realizoval jsem komunikační strategie pro desítky firem z oborů jako IT, vzdělávání, reality, finance, doprava, průmysl, právo, politika nebo personalistika. Přičinil jsem se o to, aby se o těchto firmách psalo, aby o nich bylo slyšet a aby jim věřily jejich cílové skupiny.

Jaké mé další profesní milníky stojí za zmínku?
Například jsem v českých médiích profiloval britskou velvyslankyni (ano, tu s embéčkem a kočkami) nebo anglického prince při jeho návštěvě v Praze, organizoval jsem energetické konference pro stovky lidí na brněnském výstavišti nebo spoluvytvářel soutěž pro nejlepší ředitele škol Ředitel roku. Ale také jsem pomáhal úplně malým firmám, které na začátku nikdo neznal. V PR se člověk prostě nenudí :-).

A co mě baví vedle PR?

Dánština

Dánština

Žil jsem rok v Dánsku a tu zemi mám hodně rád. Snažím se udržovat si dánštinu a občas jako hobby překládám dánské thrillery a detektivky, třeba Poslední dobrý muž nebo Najdu si tě všude.

Pohyb

Pohyb

Rád chodím po lese nebo po horách. Ze sportů mě hodně baví kolo a tenis, občas se snažím i o jógu. Momentálně začínám s golfem a je to docela výzva.

Chalupa

Chalupa

Na chalupě je to pro mě nejlepší relax. Když se oháním s motorovou pilou, sekám trávu nebo vyrazím na houby, krásně si vyčistím hlavu. Nebo při dobré knížce. Na druhou stranu práce na chalupě nikdy nekončí.